5 кроків для зменшення кількості хибних тривог

вересень 6, 2022

В цій статті ми розглянемо поширені причини виникнення хибних тривог, згенерованих периметральними сенсорам, з особливою увагою до вібраційних комплексів та відеоаналітики. Після аналізу проблем надаються узагальнені рекомендації, які дозволять знизити чи навіть звести до нуля їх кількість.

Крок 1: Доглядайте за своїм периметром

Добре доглянутий периметр – перший крок до зменшення хибних тривог. Виконуйте періодичний огляд та визначайте потенціальні ризики чи загрози безпеці:

  • В якому стані знаходиться огорожа? Погано натягнуте, розрізане чи незафіксоване полотно знижує можливість сенсорів розпізнавати вторгнення та підвищує вірогідність генерації тривог, викликаних сторонніми факторами. Слабо закріплені попереджувальні знаки чи рослинність, що контактує з огорожею, становлять особливу проблему під час сильного вітрового навантаження;
  • Чи існують будь-які об’єкти (дерева, інші структури), що можуть бути використані порушником для перелазу через огорожу?
  • Чи в змозі порушник перетнути периметр перекатом через наявність щілин між полотном та землею?
  • У випадку використання камер для відеопідтвердження тривог або в якості додаткового засобу детекції, чи забезпечують вони повне покриття необхідної зони? Чи існують перешкоди, що блокують пряму видимість?
  • Чи забезпечено периметр належним охоронним освітленням? Рівномірне спрямоване освітлення функціонує в якості засобу попередження та покращує зображення системи відеонагляду;
  • Чи добре захищені від вандалізму або стороннього втручання вуличні компоненти системи, мережеві кабелі, кабелі живлення на периметрі (в разі їх наявності)?

Крок 2: Консультуйтесь з галузевими експертами

Перед тим, як віддати перевагу будь-якій технології, зв’яжіться з системними інтеграторами, консультантами чи вендорами з відповідним послужним списком. Дуже легко говорити про високу вірогідність детекції та низький рівень хибних тривог в контрольованих умовах. Проте, в реальних інсталяціях система безпеки має протидіяти широкому спектру потенційних перешкоджаючих факторів. Досвідчені професіонали з безпеки у Вашому регіоні можуть допомогти і рекомендувати рішення, оскільки краще розуміють потреби замовників.

Інший аспект щодо інсталяторів, який має бути взятий до уваги: чи є вони сертифікованими спеціалістами саме по системі, що встановлюється? Неправильно змонтований комплекс майже напевне генеруватиме набагато більшу кількість хибних тривог, ніж нормативна для заданої технології, що призведе до розчарування власника або охоронного персоналу об’єкта. Рішення просте: сертифіковані, навчені оператори, задокументовані тести та постачальники з високою культурою підтримки користувачів.

Крок 3: Обирайте відповідну технологію

Існує велика кількість сенсорних технологій, що захищають периметр, – деякі з них є нішевими, інші – призначені для загального застосування. Вважайте на наступні фактори під час розгляду різних систем:

  • Вірогідність детекції – чи здатна система швидко, надійно і точно фіксувати спроби перетину периметру?
  • Рейтинг хибних тривог – чи генерує система тривоги тільки під час реальних чи симульованих атак? В разі великої кількості хибних тривог, зростає і об’єм ресурсів, необхідний для їх верифікації.
  • Простота інсталяції і налаштування – наскільки складні процеси конфігурування системи? Чи можливе віддалене налаштування з серверної для уникнення польових робіт на периметрі, наприклад, під час калібровки?
  • Інтеграція з системами управління відео чи безпекою (VMS/SMS) – чи генерує система інформацію, яка покращує ситуаційну обізнаність охоронного персоналу? Наприклад:
    • Чи в змозі SMS використовувати сенсорні дані для репрезентації точного місця атаки на карті?
    • Чи існує можливість групувати тривоги для уникнення перевантаження операторів однотипною інформацією?
    • Чи можуть тривоги бути інтегровані з VMS для автоматичного управління камерами?

Крок 4: Виконуйте періодичний аудит периметру

Періодичний аудит – це засіб зменшення хибних тривог, яким часто нехтують. З часом об’єкт може набувати нових характеристик, які негативно впливають на загальну продуктивність системи. Наприклад:

  • Вздовж лінії периметру може з’являтись нова рослинність, рух якої під час сильного вітру призводить до хибних тривог вібраційних систем і відеоаналітики;
  • Можливе пошкодження полотна чи воріт, що призводить до надмірного та непередбачуваного руху;
  • Снігові замети можуть становити проблему як для ІЧ, так і мікрохвильових сенсорів. Стояча вода в калюжах після злив також впливає на роботу деяких типів систем;
  • Зміни конструкцій об’єкту можуть блокувати зону огляду відеокамер;
  • Маршрути руху транспорту можуть створювати попередньо невраховану активність, що призводить до складнощів у роботі багатьох типів сенсорів і відеосистем.

Крок 5: Усуньте загальні причини хибних тривог

Під час тестування чи експлуатації системи можуть виникати проблеми. Для того, щоб комплекс працював з максимальною ефективністю, він має включати функції і інструменти, необхідні для швидкої локалізації і усунення проблем операторами чи технічним персоналом.

Для периметральних сенсорів існує кілька критичних функцій, що дозволяють протидіяти хибним тривогам:

  • Точкова локалізація: якщо сенсор здатен локалізувати місце виникнення хибної тривоги в діапазоні кількох метрів, її причина може бути швидко усунена;
  • Погодна дезагрегація: унікальна здатність вібраційних систем з точковою локалізацією уникати генерації хибних тривог, викликаних сильним вітровим навантаженням. Сенсори типу Senstar FlexZone можуть розпізнавати такий вплив як перешкоджаючий фактор.
  • Сенсори мають бути засновані на інтелектуальній обробці сигналу, що виділяє вплив інших факторів оточуючого середовища (раптові зміни в освітленні) та високоактивних джерел (автомобільний трафік, рух потягів і т.д.), і відхиляє його.

Джерело: Senstar Corporation

Контакти